poniedziałek, 20 czerwca 2016

Etapy regeneracji siłownika - zrób to sam

ETAPY REGENERACJI SIŁOWNIKA HYDRAULICZNEGO:



demontaż
Przede wszystkim, należy umieścić cylinder w odpowiednim miejscu, które ma wystarczająco dużo miejsca do pracy. Jeśli pracujesz w niewygodnym (nieodpowiednim) miejscu, to będzie trudne, aby śledzić niekiedy luźno wypadające części. Po umieszczeniu siłownika w odpowiednim miejscu najlepiej w imadle, należy otworzyć i udrożnić przyłącza cylindra, tak aby spuścić cały płyn hydrauliczny. Pokrywa lub dławnica cylindra może być usunięta poprzez jej wykręcenie lub odkręcenie śrub. Po zdjęciu pokrywy, wyjąć tłok wraz z tłoczyskiem, po czym zdemontować tłok z tłoczyska. 

Diagnoza 
Gdy tłok zostanie całkowicie usunięty, będziesz w stanie zobaczyć kilka różnych systemów uszczelnień w różnych elementach/częściach siłownika, które są połączone tłoczyskiem. Przede wszystkim, trzeba zbadać tłoczysko, aby sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń rys. Jeżeli pręt chromowany posiada zgięcia, rysy, wgniecenia, dziury lub ubytki chromu musisz go wymienić lub naprawić udaj się do profesjonalnego warsztatu. Jeżeli uszkodzenie jest trwałe, musisz zamówić u producenta nowe tłoczysko do siłownika hydraulicznego. Zdarza się, że uszczelki tłokowe posiadają znaczne zniekształcenia lub uszkodzenia. Takie uszkodzone uszczelki mogą spowodować wyciek płynu hydraulicznego podczas pracy cylindra i obniżenie ogólnej presji / mocy. W przypadku wystąpienia w/w wiesz, że te uszczelki należy wymienić.

Naprawy lub wymiany uszkodzonych części 

Części siłownika hydraulicznego, które są zniekształcone (tłoczyska, uszczelnienie pręta uszczelniające tłok i / lub np ucho siłownika), muszą być naprawione lub całkowicie zastąpione nowymi częściami. Uszczelnienia mogą być zmienione za pomocą zestawu uszczelniającego cylindra hydraulicznego. Zestawy naprawcze będą miały odpowiednie uszczelki i pierścienie uszczelniające. Pamiętaj, żeby określić rozmiar i typ starego uszczelnienia podczas demontażu. Musisz ustalić ich typ i rozmiar w celu dopasowania na ich podstawie nowych odpowiednich.  

Przebudowa 

Przed ponownym montażem wszystkich poszczególnych części siłownika, należy oczyścić i wysuszyć wnętrze cylindra. Oczyścić także pręt chromowany i inne części cylindra. Zainstaluj nowo zdobyte uszczelki z zestawu uszczelniaczy. Musisz bardzo starannie zamontować wszystkie części. Cały montaż musi zostać przeprowadzony w odpowiedniej kolejności. Gdy zebrałeś wszystkie części, umieść pręt chromowany w miękkich szczękach imadła i wkręcić z powrotem śruby i zamocuj tłok do tłoczyska.

ważna wskazówka 

Jeżeli jakakolwiek część siłownika jest poważnie uszkodzona, to jest wskazane, aby wymienić ją na nową, za pomocą profesjonalnego warsztatu naprawczego. Próba zastąpienia / naprawy zbyt wielu części na własną rękę może prowadzić do wadliwego montażu. Dzięki wykonaniu powyższych czynności można wykonać poprawnie naprawę. Najlepiej aby Twoja ingerencje zakończyć na ocenie i wymianie samego systemu uszczelnień. Upewnij się, że unikniesz przedostaniu się wilgoci i brudu po montaż części do wnętrza cylindra.

Sposób mocowania siłownika 

Sposoby mocowania również odgrywają ważną rolę w żywotności siłownika. Generalnie mocowanie stałe zamontowane w osi siłownika są najlepsze. Mocowanie w linii prostej przenoszenia siły unikniesz znacznego zużycia elementów siłownika. Unikaj niepotrzebnych luzów lecz zachowaj je z odpowiednią tolerancją. Nie możesz dopuścić do luzów pomiędzy tulejami a sworzniem.

Najważniejsze - jeżeli nie czujesz się na siłach, aby po rozkręceniu siłownika dokonać samemu regeneracji udaj się jak najszybciej do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawa siłowników hydraulicznych zanim narobisz jeszcze większych szkód     


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz